Szkolna Kasa Oszczędności „Grosik”

Opiekun organizacji   -  Pani Anna Nierubliszewska

Z A R Z Ą D
Przewodniczący  - Nowak Daniel
Zastępca  - Pikiel Wiktor
Skarbnik  - Szczepański Adrian
Sekretarz  - Suszczyk Aleksandra
Kronikarz Gorzędowska Natalia

" Kto oszczędzać będzie chciał…
  - zawsze kasę będzie miał!!!  ”

W naszej szkole Szkolna Kasa Oszczędności „Grosik” wznowiła swą działalność 9 października 2001 r. pod patronatem Banku Spółdzielczego w Żytnie O/ w Kobielach Wielkich. Opiekunem tej organizacji jest Pani Anna Nierubliszewska.

SKO z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów. W ubiegłym roku zgromadziła 107 członków. Wszyscy uczniowie, którzy chcą oszczędzać pieniądze, otrzymują książeczki i wpłacają gotówkę do wychowawcy. W banku reprezentantem dzieci jest opiekun SKO.

Zadaniem SKO jest wyrobienie u uczniów nawyku oszczędzania, wdrażanie do prowadzenia umiejętnej gospodarki funduszami własnymi, społecznymi oraz wpajanie poszanowania mienia społecznego, wyrobienie nawyku systematyczności i trwałości w gromadzeniu wkładów.

W ciągu całego roku szkolnego członkowie Szkolnej Kasy Oszczędnościowej mogą brać czynny udział w wielu konkursach organizowanych przez opiekuna. Są to między innymi:

- konkurs na Mistrza oszczędzania
- konkursy plastyczne
- konkursy wiedzowe
- konkursy literackie i wiele innych.

Laureaci konkursów zawsze otrzymują nagrody, których sponsorem jest Bank Spółdzielczy w Żytnie O/ w Kobielach Wielkich.
SKO to często szansa, by na koniec roku wyjechać na wycieczkę, czy kupić sobie coś wymarzonego.

Zachęcamy uczniów do oszczędzania
oraz do udziału w konkursach plastycznych i literackich
warto - przekonaj się sam !!!