HARMONOGRAM

l.p.

Działanie

1.

„I. J. Paderewski – ten, który niepodległość wygrał na fortepianie”- wykonanie prezentacji multimedialnej przez uczniów.

styczeń- marzec 2018

2.

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej przy współudziale BP w Kobielach Wielkich.

IV-VII

3.

Konkurs plastyczny "Polska Niepodległa".

IV – VII
oddziały gimnazjalne

4.

Zajęcia z wychowawcą nt. "Kultywowanie tradycji narodowych".

5.

Puszczanie balonów biało - czerwonych
z życzeniami dla Polski.

świetlica szkolna

maj 2018

6.

Gazetka na górnym korytarzu "Moja Ojczyzna"

maj 2018

7.

Wycieczka do Warszawy i Sulejówka

IV- VII

maj/czerwiec

8.

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Radomsku. Lekcja muzealna poświęcona 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

IVA, IVB

kwiecień/maj 2018

9.

Wycieczka szkolna do miejsc pamięci w naszej gminie ,,Śladami historii".

IVA, IVB

czerwiec 2018

10.

Szkolny Dzień Czytania utworów Patriotycznych.

VII, VIII,
IIIAG, IIIBG

wrzesień 2018

11.

,,Droga do niepodległości" - zamieszczenie w oknach korytarzy w starym budynku PSP dat z historii Polski wraz z wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

klasy
VII, VIII.

październik 2018- listopad 2018

12.

Sylwetki wielkich Polaków: m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego.

Historia powstania Legionów Polskich- wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów.

IV- VIII

IIIAG, IIIBG

13.

Zasługi prezydenta Stanów Zjednoczonych Wilsona w sprawie polskiej podczas I wojny światowej- gazetka.

V- VII

październik 2018

14.

,,Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego" - projekt edukacyjny ukazujący historię polskiego hymnu.

VA, VB

X/XI listopad 2018

15.

Udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Łodzi (przygotowanie uczniów do udziału w konkursie)

XI 2018-         II 2019

IIIAG

oraz chętni uczniowie z pozostałych klas.

16.

Biało-czerwony wystrój- konkurs na najładniejszy wystrój klasy ( nagroda immunitet 1 dniowy dla klasy)

IV-VIII i IIIAG, IIBG

17.

Uroczysta akademia z okazji 100-tnej rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę w formie montażu słowno- muzycznego (zaproszenie przedstawicieli Urzędu Gminy w Kobielach Wielkich).

18.

Cykl audycji w radiowęźle szkolnym poświęcony odzyskaniu niepodległości przez Polskę i sylwetkom wybitnych Polaków.

19.

Zorganizowanie spotkania z zaproszonymi osobami z zewnątrz (może ktoś z uczelni lub IPN)

do ustalenia

20.

,,Radosna Niepodległość”- zajęcia muzyczne dla uczniów, gry i zabawy muzyczne.