Laboratoria Przyszłości

to program Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach inicjatywy nasz szkoła zakupiła  16 sztuk okularów VR wraz z dostępem do platformy edukacyjnej, składającej się z 14 modułów przedmiotowych. Panel użytkownika pozwala na korzystanie z ponad 1000 gotowych scenariuszy lekcji, między innymi: z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, matematyki, sztuki, muzyki, religii,  nauki czytania i pisania, nauki języków, edukacji społecznej i obywatelskiej, teatru oraz sztuk scenicznych. Podczas zajęć informatyki oraz koła informatycznego uczniowie zapoznają się z obsługą  i zasadami bezpiecznej pracy z okularami VR. Dzięki wsparciu finansowemu szkoła pozyskała drukarkę 3D z filamentami, aparat fotograficzny z funkcją rejestrowania filmów, zestaw mikrofonów bezprzewodowych oraz mikrokontroler.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

z lat szkolnych:

→  2022/2023