# Laboratoria Przyszłości - Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok oglądany przez okulary VR (AZ)

Uczniowie klasy IIIA i IVB podczas zajęć edukacyjnych, oglądali obrazy, filmy oraz poruszali się po scenie w świątecznym klimacie. Mieli możliwość zobaczyć  jak na świcie obchodzono Boże Narodzenie (m.in. w Kanadzie, w Lublanie, w Szwecji, w Wielkiej Brytanii, w Rumunii - luterańskie nabożeństwo) oraz Nowy Rok.

Nowy Rok obchodzony jest w wielu krajach  31.12;

Brytyjski Nowy Rok obchodzony jest 1 stycznia według kalendarza gregoriańskiego. To czas świętowania i odnowy, naznaczony różnymi tradycjami i zwyczajami.

Księżycowy Nowy Rok  (Chiński Nowy Rok) obchodzony w wielu krajach Azji (Chinach, Wietnamie, Korei, Tajwanie) - między końcem stycznia a połową lutego;

Nowruz ("Nowy Dzień") - irański Nowy Rok obchodzony pierwszego dnia wiosny (20/21 marca) w krajach takich jak Afganistan, Azerbejdżan, Kazachstan;

Songkran - tajskie Święto Nowego Roku od 13 do 15 kwietnia;

Ogólnie to czas przyjęć, pokazów sztucznych ogni. Ludzie zbierają się, aby odliczać sekundy do rozpoczęcia nowego roku. Z wybiciem północy wiele osób wznosi toast lub całuje się na powitanie nowego roku.