Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Niepokorna, Niepodległa” w Kobielach Wielkich

— W dniach 22 – 23 listopada 2018 roku w Kobielach Wielkich odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Niepokorna, Niepodległa”, zorganizowany przezPubliczną Szkołę Podstawową im. Władysława Stanisława Reymonta w Kobielach Wielkich, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. I etap to Eliminacje, które miały miejsce 22 listopada 2018 roku w budynku szkoły podstawowej w Kobielach Wielkich, natomiast II etap to Finał konkursu, który odbył się  23 listopada 2018 r. w GOKiS w Kobielach Wielkich.

W konkursie wyodrębniono następujące kategorie wiekowe:

• pieśń patriotyczna kategoria klas IV – V
  • poezja patriotyczna kategoria klas IV – VI;
  • pieśń patriotyczna kategoria klas VI – VIII;
  • poezja patriotyczna kategoria klas VI – VIII.

Konkurs cieszył się zainteresowaniem. Przystąpili do niego uczniowie z dwóch szkół podstawowych z terenu gminy Kobiele Wielkie, czyli z Orzechowa i Kobiel Wielkich. W konkursie  wzięło udział 21 uczniów w kategorii: pieśń patriotyczna oraz 16 uczniów w kategorii: poezja patriotyczna.

Oba etapy konkursu miały uroczysty charakter i zgromadziły dużą publiczność, złożoną z dzieci, rodziców i nauczycieli.

Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie:

• Pan Adam Kwaczała;
  • Pani Jadwiga Stawiarska;
  • Pani Ewa Trzonkowska.

Podczas Eliminacji wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a dla gości przygotowano poczęstunek.

II etap konkursu był również bardzo uroczysty. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

Kategoria: pieśń patriotyczna klasy IV – V:

1.Julia Zięba – ucz. kl. IV B z PSP w Kobielach Wielkich - I miejsce;

3.Aurora Stępak – ucz. kl. IV A z PSP w Kobielach Wielkich – III miejsce;

Kategoria: pieśń patriotyczna klasy VI – VIII:

2.Julia Piotr – kl. VI B z PSP w Kobielach Wielkich – I miejsce;

3.Aleksandra Suszczyk – ucz.kl. VI B z PSP w Kobielach Wielkich – II miejsce;

5.Oliwia Ścisłowska – kl. VI B – III miejsce.

Kategoria: poezja patriotyczna klasy VI – VIII:

1.Marta Ścisłowska – ucz. kl. VII z PSP z Kobielach Wielkich – I miejsce;

2. Aleksandra Suszczyk – ucz. kl. VI B z PSP w Kobielach Wielkich –II miejsce;

3.Jakub Antoński ex aequo Bartłomiej Mroziński z kl. VII z PSP w Kobielach Wielkich – III miejsce.

W kategorii: poezja patriotyczna przyznano wyróżnienie dla Nadii Muszyńskiej - uczennicy kl. I, która wystąpiła jako gość, poza konkursem.