Nowe zadania z projektu „Zaprogramuj przyszłość”

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła podjęła kolejne działania w ramach rozpoczętej rok wcześniej współpracy z Fundacją Orange i Stowarzyszeniem „Mistrzowie Kodowania” na rzecz rozwoju edukacji cyfrowej nauczycieli i uczniów klas I – III.

W ramach tej współpracy zorganizowaliśmy zajęcia otwarte dla nauczycieli i uczniów klas I – III PSP z Orzechów wykorzystując nasze doświadczenie i nabyty we wcześniejszym etapie realizacji projektu sprzęt i pomoce dydaktyczne. Podobne zajęcia zostały zorganizowane dla uczniów naszej szkoły nie objętych wcześniej projektem. W zajęciach uczestniczyli także rodzice.

Organizacja zajęć dodatkowych była dla naszej szkoły ciekawym sposobem na promowanie naszej placówki w środowisku lokalnym i szansą na poszerzenie zasięgu oddziaływania projektu  “Zaprogramuj przyszłość”.

Wymiernym efektem współpracy z Fundacją Orange i Stowarzyszeniem „Mistrzowie Kodowania” było pozyskanie dla szkoły 3 kolejnych tabletów.  Wartość darowizny  wynosi 1608,84 zł brutto.

Pozyskany w ramach projektu sprzęt i pomoce dydaktyczne , oraz wiedza i doświadczenie nauczycieli wykorzystywane jest na bieżących zajęciach edukacyjnych klas I – III.