"Noc z programowaniem" w szkole

—  —   8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią spędzili w szkole całą noc Zaskoczony . "Noc z programowaniem" w murach szkolnych rozpoczęła się o godz. 18.00, a zakończyła 9 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 . Jednym z piorytetów  nocy spędzonej w szkole, było upowszechnienie umiejętności programowania - języka.  Służyły temu  roboty Dash, Dot, tablety, oraz maty edukacyjne. Różnorodne ćwiczenia z udziałem robotów aktywizowały  uczniów i pobudzały ich  do twórczego myślenia. Świadome wykorzystanie technologii pomaga w realizacji własnych pomysłów  i rozwiązywaniu problemów. Uwieńczeniem  udziału uczniów w projekcie była miła niespodzianka od organizatorów  Mistrzowie Kodowania – album z naklejkami (dla każdego uczestnika zajęć) oraz mata i karty ,,Dotta” wraz z instrukcją gry, która stała się ciekawym urozmaiceniem pracy z matą edukacyjną w trakcie naszej nocy w szkole. Tym razem ,,kropkowana mata” i ,,dottki” pomogły w ćwiczeniu spostrzegawczości.

Po wszystkich zadaniach, okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami uczniowie przystąpili do przygotowania pysznej zdrowej kolacji oraz miejsc do spania. Ich "sypialnią" była sala lekcyjna, a „łóżkami” szkolne materace gimnastyczne.

Po zakończonej zabawie jak zawsze  nadszedł czas na wieczór filmowy. Po seansie wszyscy położyli się spać. Niektórzy zasnęli od razu, ale byli również tacy, którym emocje nie pozwoliły zmrużyć oka aż do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia dzieci wstały o 6:30 i rozpoczęły dzień gimnastyką, później było śniadanie. Pamiętały również, by po sobie posprzątać. Wszyscy uczestnicy zabawy zgodnie twierdzą, że noc                   w szkole to udana impreza! Pełni wrażeń wraz z rodzicami udali się do domu.

W trakcie tego wyjątkowego spotkania dzieci uczyły się samodzielności  i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie decyzji. Dzieciaki  miały możliwość poznania  innych niż na co dzień form spędzania wolnego czasu i bycia współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy.  Spędzenie nocy poza domem,   w warunkach szkolnych, na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dojrzałe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole to doskonała okazja do lepszego poznania siebie, do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi.

W czasie nocy opiekę nad dziećmi  sprawowały: wychowawca klasy III A: Anna Nierubliszewska i P. Renata Pikiel.

Więcej zdjęć w zakładce Aktualności