PROJEKT EDUKACYJNY - „ Jak planować aby nie zbankrutować - organizujemy wycieczkę szkolną”.

Realizacja projektu edukacyjnego Jak planować aby nie zbankrutować -  organizujemy wycieczkę szkolną” odbywała się w ramach  udziału uczniów klasy VA w Ogólnopolskim programie Kompetencje na szóstkę.

Ustaliliśmy, że zadanie dla  grup będzie polegało na przygotowaniu wycieczki klasowej. Dużo emocji wzbudziło wybranie miejsca dokąd ma być zorganizowana klasowa wycieczka, gdyż założyliśmy, że każda grupa przygotowuje wycieczkę  gdzie indziej, a wszyscy chcieli znaleźć miejsce atrakcyjne.

Uczniowie rzucili się w wir pracy i  poszukiwań.  Dzieci korzystały głównie  z  Internetu, żeby znaleźć potrzebne informacje, chociaż dzwoniły też  do przewoźników żeby dowiedzieć się o koszty wynajęcia autokaru. Powstały następujące projekty wycieczek:

1)    Wycieczka jednodniowa do Malutkich,

2)    wycieczka  dwudniowa do Łodzi.

3)    wycieczka dwudniowa do Sandomierza,

4)    wycieczka dwudniowa do Katowic,

5)    wycieczka dwudniowa do Krasiejowa,

6)   wycieczka dwudniowa do Poznania.

Każdy projekt  zawierał przygotowanie programu wycieczki , wraz ze zdjęciami atrakcji do zwiedzania,  oraz  plan finansowy uwzględniający wszystkie zaplanowane wydatki ( koszty biletów, wyżywienie, nocleg, transport, ubezpieczenie, itp.) wraz z  wyliczeniem kosztów na jednego uczestnika wycieczki.  Projekty wycieczek powstały w programie Microsoft Word lub Microsoft Power Point.
Podczas pracy  nad realizacją swojego zadania dzieci doskonaliły umiejętność pracy zespołowej.  Zajęcia dały uczniom wiele satysfakcji, radości i zadowolenia podczas pracy nad realizacją swojego projektu.
Dużo emocji wzbudziła także  prezentacja swoich projektów na forum klasy.  Trwały burzliwe  dyskusje nad wyborem projektu wycieczki, który miał zostać zrealizowany w rzeczywistości.  Ostatecznie 23 maja 2018r. uczniowie klasy V A pojechali do Ośrodka Rekreacyjnego  Resort Malutkie.

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w zakładce klasy IV – VI  informacji „ Wycieczka do Resort Malutkie”.

Opracowanie projektu i opieka nad jego realizacją – mgr  Katarzyna  Gładkowska