Prezentacja multimedialna "I.J.Paderewski - ten, który niepodległość wygrał na fortepianie"

— W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczennice z klasy VI Kinga Pikiel oraz Marta Ścisłowska przygotowały materiały do prezentacji multimedialnych pod hasłem „Ignacy Jan Paderewski – ten, który niepodległość wygrał na fortepianie”.

Uczennice zgromadziły bardzo interesujące informacje biograficzne na temat twórczości oraz działalności politycznej I.J. Paderewskiego.

Szczególną uwagę zwróciły na działalność Paderewskiego w Stanach Zjednoczonych. Zarówno w czasie swoich koncertów i wystąpień publicznych przed słuchaczami, jaki i w trakcie spotkań i rozmów z prezydentem Wilsonem - kompozytor i pianista opowiadał bardzo obrazowo o położeniu narodu polskiego pod zaborami.   Sytuacje te zaowocowały tym, że prezydent USA w swych Orędziach w latach I wojny światowej zabrał głos w sprawie polskiej.

W galerii przykładowe slajdy z prezentacji multimedialnych oddanych przez uczniów.