Realizacja projektu w klasach IA, IB, IIIA i IIIB

—  — Projekt realizowany jest w formie zajęć pozalekcyjnych. W trakcie wspólnego programowania zachodzi ciekawa wymiana doświadczeń między dziećmi i nauczycielami. Uczniowie są dobrze obeznani z grami, również tymi, w których są ukryte jakieś elementy kodowania. Nauczyciele z kolei pokazują im możliwości, których oni jeszcze nie znają. Widać, że wraz z kodowaniem dzieci uczą się wielu innych rzeczy, zarówno strategicznych, logicznego myślenia, jak i tych podstawowych, na przykład rozróżniania kierunków prawo-lewo. Nauczyciele realizujący projekt przeprowadzili też kodowane dyktando. Kodowanie  pomaga w doskonaleniu najróżniejszych sprawności. Jest ono wprowadzane zarówno w ramach edukacji matematycznej, polonistycznej, jak i na zajęciach muzycznych. Zajęcia z kodowania trwają w projekcie 90 minut. Na początku wydawało się, że to strasznie długo. Jednak, jak czas mija błyskawicznie, a dzieci dopytują się na koniec: „Jak to, już do domu? Przecież dopiero zaczęliśmy!”.

Na zdjęciach klasa IIIB , IIIa i IA w trackcie zajęć pozalekcyjnych z projektu "Zaprogramuj przyszłość".

Więcej zdjęć w zakłądce aktualności.