Ogólne informacje o projekcie

—  — Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie „Zaprogramuj przyszłość” prowadzonym przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, w którym uczą nauczycieli i dzieci podstaw programowania.

Nasza szkoła jest jedną z ponad 200 szkół podstawowych z całej Polski, uczestniczących w tym projekcie. W ramach programu będą prowadzili nauczyciele klas 1-3 zajęcia z programowania. Każdy z nich wykorzysta do pracy z dziećmi 15 scenariuszy ciekawych zajęć. Szkoła  otrzyma zestaw trzech robotów wraz z tabletami do ich obsługi, matę edukacyjną oraz zestaw mechatroniczny.

Kompetencje rozwijane w trakcie nauki programowania to nie tylko umiejętności tradycyjnie kojarzone z informatyką, ale przede wszystkim praca w zespole, komunikacja w grupie, myślenie koncepcyjne, rozwijanie problemów i kreatywność – tak bardzo pożądane na rynku pracy i codziennym życiu. Stąd uzasadnione jest twierdzenie, że udział w „ZaprogramujPrzyszłość” to inwestycja w lepszą przyszłość uczniów.