Wycieczka uczniów kl. II B i III B do Kompleksu „Aquara” w Radomsku oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku (AN)

23 kwietnia 2024 roku to był z pewnością ekscytujący dzień dla uczniów kl. II B i kl. III B. Dzieci wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce rekreacyjnej do ulubionego miejsca jakim jest basen „Aquara” w Radomsku. Uczniowie jak zawsze bardzo aktywnie korzystali z wodnych atrakcji, m.in. zjeżdżalni, brodzika, basenu z biczami wodnymi... Celem wycieczki było kształtowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Wspólne zabawy w wodzie dostarczyły wszystkim korzyści zdrowotnych, wiele radości, a także mnóstwo przyjemnych i niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wycieczki zregenerowali siły witalne by z jeszcze większym zapałem wrócić do obowiązków szkolnych.  Nad bezpieczeństwem czuwali także ratownicy, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni.

Po pysznym obiedzie uczniowie udali się do Miejskiej Biblioteki w Radomsku. Celem spotkania  było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, a także poznanie pracy bibliotekarza. Bibliotekarka oprowadziła grupę po wszystkich działach bibliotecznych (wypożyczalnia dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych, czytelnia). Dzieciom szczególnie przypadł do gustu dział z grami planszowymi i komputerowymi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokonkursową  wystawę prac plastycznych pt. ,,Z górki na pazurki”. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki. Wycieczka była udana, o czym świadczył dobry humor wszystkich uczestników. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.