DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU w szkole (AZ)

W ramach obchodów DBI 2024, w naszej szkole, w dniach 12.02.2024r - 27.03.2024r.,  promowane były wśród uczniów zasady bezpiecznego korzystania
 z zasobów Internetu oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci. Działania zostały przeprowadzone w czasie zajęć z informatyki w klasach IV-VIII, zajęć opiekuńczych, zajęć WDŻ, zajęć z wychowawcą, zajęć z edukacji informatycznej w klasach I-III  oraz edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie zostali zapoznani
z fragmentami filmów edukacyjnych, programami multimedialnymi oraz materiałami dostępnymi na stronie Saferinternet.pl.
W akcji wzięło udział 202 uczniów i 10 nauczycieli.
Koordynatorem była A. Zięba, a współorganizatorami grupa nauczycieli: M. Pobacha, A. Gniatkowska, M. Olborska, A. Nierubliszewska, A. Kowalski, K. Gładkowska, A. Suszczyk, M. Orszulak, D. Pokora-Piotrowska.

Udział szkoły został zgłoszony do inicjatyw z okazji DBI 2023. Szkoła i nauczyciele otrzymali podziękowanie za włączenie się w tegoroczne obchody DBI.

W I B pani A. Gniatkowska zapoznała uczniów z Sieciakowymi  Zasadami Bezpieczeństwa.

W IA pani M. Pobacha przeprowadziła zajęcia bazując na materiale „Z Internetem świat jest bliski”

W kl. IA, IB, IIA, IIB, IIIB pani K. Gładkowska przeprowadziła  zajęcia korzystając z materiału "Owce w sieci".

W kl. IIIB pani A. Nierubliszewska przeprowadziła pogadankę na temat zagrożeń w sieci, jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe kłopoty.

W kl. IIIA panie M. Olborska i  A Zięba zapoznały uczniów  z  drużyną Sieciaków i Sieciuchów, zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa w Internecie.  Uczniowie w ramach podsumowania i utrwalenia wiadomości wykonali prace plastyczne, które został zamieszczony na gazetce klasowej, a później szkolnej na temat DBI.

W kl. IVA pan A. Kowalski przeprowadził  zajęcia korzystając z materiału "3...2...1...Internet".

W kl. IVB pani A Zięba przeprowadził  zajęcia korzystając z materiałów Cyber lekcja DBI - Zagrożenia w sieci i prywatności oraz Bezpieczni w sieci. Czym jest internet i jak go używać?

W klasie V pod opieką  pani A. Zięby uczniowie tworzyli prezentacje multimedialne  na temat zasad bezpieczeństwa w Internecie.

W kl. VIA pani K. Gładkowska przeprowadziła  zajęcia bazując na materiale "3...2...1...Internet", a A. Zięba wykorzystała lekcje on-line na temat zagrożeń dla naszej prywatności w sieci oraz Cyber lekcje DBI na temat: Nadużywanie nowych technologii, Wizerunek i tożsamość, Zagrożenia w sieci i korzystania z nowych technologii.

W kl. VIB panie M. Orszulak przeprowadziła pogadankę na temat hej tu w sieci, a A. Zięba ogólnie na temat zagrożeń w sieci i korzystania z nowych technologii.

W kl. VIIA  p. A Suszczyk  podjęła zagadnienia:
- (Nie)widzialne ślady online;
- Zagrożenia w sieci - niebezpieczne i szkodliwe treści oraz cyberprzemoc.