W klasie III B po raz kolejny realizowany był program profilaktyki „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. (AN)

Program „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska kampania edukacyjna podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

W ramach kampanii w klasie IIIB zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem materiałów: karty pracy dla uczniów oraz  filmu przygotowanego przez psychologa dziecięcego – Martynę Filipika pt. „Bliżej siebie i innych. Jak dbać o swoje granice”, w którym poruszone zostały i podsumowane najważniejsze aspekty wynikające z realizacji scenariusza i kart pracy. Hasłem przewodnim bieżącej kampanii była -,,Droga do dobrych relacji. Ważny/ważna ja i ważni inni, czyli jak dbać o dobre relacje z bliskimi.

W ramach podjętych działań, do rodziców uczniów klasy IIIB,  skierowane zostały ulotki związane z omawianymi zagadnieniami.