Wycieczka do MDK w Radomsku

W piątkowy poranek 16.02.2024r., zerówkowicze mieli okazję stać się widzami “Baśni tysiąca i jednej nocy”. Ten magiczny spektakl teatralny przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji przeniósł najmłodszych widzów w bajeczny świat wschodnich opowieści. Przedstawienie miało nie tylko bawić dzieci, ale również uczyć je wartości kulturowych, tolerancji i otwartości na inne kultury. Uczestnicy spotkali się z Ali Babą i czterdziestoma rozbójnikami, Sindbadem Żeglarzem, magicznymi Dżinnami i wieloma innymi bohaterami tych niezwykłych historii. W spektaklu wykorzystane były efekty multimedialne, elementy teatru lalkowego oraz wyśmienita gra żywego aktora na scenie. Nie brakowało też elementów musicalowych. “Baśnie tysiąca i jednej nocy” to doskonała zabawa, ale także mądra i pouczającą sztuka, zwłaszcza dla młodego widza, który uczy się dopiero zmagać z emocjami i problemami otaczającego go świata oraz odróżniać dobro od zła.