Zaproszenie do trzeciej edycji szkolnego konkursu „Mistrz Pamięci Liczby Pi” (EK)

Zapraszam uczniów klas IV-VIII do udziału w trzeciej edycji szkolnego konkursu „Mistrz Pamięci Liczby Pi”, podczas którego zostanie podjęta kolejna próba pobicia rekordu szkoły w zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Ubiegłoroczny rekord szkoły należy do ucznia kl. VI B – Jakuba Natkańczyka, który bezbłędnie wyrecytował aż 148 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Konkurs odbędzie się w dniu 21 marca 2024 r. (corocznie 14 marca jest obchodzony Światowy Dzień Liczby Pi). Zgłoszenia do konkursu (wypełnioną i podpisaną przez rodzica „Deklarację zgody”) proszę oddać do mnie do 11 marca 2024 r.  Druk deklaracji zgody rodzica jest do pobrania poniżej lub dostępny u mnie. Szczegóły konkursu są podane w zamieszczonym niżej regulaminie.

Gorąco zachęcam do ćwiczenia pamięci i udziału w zmaganiach konkursowych!

Ewa Kowalczyk

Do pobrania: