Klasa III B Moduł IV – Matematyka na basenie (AN)

W ramach projektu Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki przeprowadziłam zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module IV – Matematyka na basenie. W trakcie pracy uczniowie i uczennice poznali różne rodzaje basenów, zawody typu ratownik/ratowniczka czy pływak/pływaczka. Nauczyli się porównywania i poszerzyli wiedzę związaną ze sportem uprawianym zawodowo. Wykonali zadania związane z praktycznymi elementami, takimi jak długości, miary czy czas. Lekcja była okazją do zachęcenia uczniów i uczennic do rozwijania aktywności fizycznej i dbania o zdrowie. Była także inspiracją do rozmów na temat marzeń i ich realizacji.