Raport z akcji UNICEF: Projekt „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”

Raport z akcji UNICEF:

Projekt „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”

Liczba uczestników projektu – ogół uczniów szkoły.
Projekt „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” realizowany był w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Władysława Stanisława Reymonta w Kobielach Wielkich w związku z obchodami 34. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Szczególną rolę w przeprowadzaniu akcji edukacyjno –informacyjnej odegrał Szkolny Klub Wolontariusza. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający na 20 listopada to była wspaniała okazja do uczczenia powstania tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
z UNICEF była ”partycypacja dzieci i młodzieży”.
Oto działania, które podjął Szkolny Klub Wolontariusza oraz koordynator projektu,
P. Jolanta Warcicka, angażując wszystkich chętnych uczniów:
1. Niebieskie przebranie klas oraz wyjście wybranej grupy uczniów
z symbolicznymi niebieskimi balonikami przed szkołę (20 listopada 2023 r.);
2. Gazetka tematyczna na sztaludze;
3. Gazetki i plakaty w poszczególnych klasach, koordynowane przez wychowawców;
4. Audycja informacyjna w szkolnym radiowęźle oraz Koncert Dziecięcych
Życzeń (podczas przerw) – poniedziałek, 20 listopada oraz w ciągu kolejnego tygodnia;
5. Konkurs plastyczny dla klas OPA, OPB, I-III pod hasłem: Podoba mi się być dzieckiem … ,
cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów;
6. Projekcja filmików o prawach dziecka – podczas zajęć z wychowawcą.
Linki do filmików oraz pozostałe materiały udostępnione zostały w zakładce SKW, na stronie szkoły:
7. Prezentacja o prawach dziecka oraz quizy Kahoot – zrealizowane zostały podczas zebrań SKW, zajęć z wychowawcą, świetlicowych i innych, w miarę możliwości organizacyjnych nauczycieli.
8. Publikacje o wydarzeniach na stronie szkoły oraz hashtag # na fb.

Podsumowanie akcji oraz wyróżnienie najaktywniejszych wolontariuszy odbyło się
podczas zebrania SKW w dniu 23. 11. 2023 r.

oprac. Jolanta Warcicka