"Szkoła pamięta" klasa VIIA (AS)

W ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta" klasa VIIA zorganizowała spotkanie z panią Ewą Strojną – kierownikiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich. Odbyło się ono 30 października 2023r. Pani Ewa przyszła do nas ubrana w strój ludowy, co bardzo dobrze wprowadziło uczniów w klimat spotkania, ponieważ jego tematem był nasz patron szkoły – Władysław Stanisław Reymont, autor  powieści „Chłopi”. Spotkanie miało na celu popularyzację twórczości tego wybitnego pisarza. Uczniowie poznali dokładną biografię noblisty, wiele ciekawostek z życia, a także tytuły utworów napisanych przez Reymonta. Ciekawym dopełnieniem  spotkania były zaprezentowane egzemplarze powieści, nowel i biografii pisarza, które pani Ewa przyniosła ze sobą, aby pokazać uczniom. Jedna z książek pochodziła z 1925r. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkową pocztówkę z „Ławeczką Reymonta” i specjalną pieczątką z wizerunkiem pisarza.