Rekord szkoły pobity w konkursie „Mistrz Pamięci Liczby Pi” (EK)

14 marca 2023 r., czyli w dniu Światowego Święta Liczby Pi, w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu „Mistrz Pamięci Liczby Pi”, w którym uczniowie starali się pobić dotychczasowy rekord szkoły w prawidłowym podaniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Ubiegłoroczny rekord ustanowiony przez Dominikę Bybę z klasy V A  wynosił 80 cyfr

Tym razem w konkursie wystartowało tylko 5 śmiałków z klas V-VIII. Zgodnie z regulaminem, zadaniem uczestnika było bezbłędne podawanie z pamięci kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi (w dowolnie wybranej formie - ustnej lub pisemnej). Punkty za poprawnie podane cyfry były przydzielane przez komisję do pierwszej pomyłki.

I-sze miejsce w konkursie, a zarazem tytuł „Mistrz Pamięci Liczby Pi” zdobył Jakub Natkańczyk z klasy V B, który bezbłędnie wyrecytował aż 148 cyfr i ustanowił nowy rekord szkoły. Brawo!!!

II-gie miejsce zajęła Dominika Byba podając bez pomyłki tylko o 18 cyfr mniej (130),  a III miejsce zajął uczeń klasy VIII B – Kacper Nicpoń (27 cyfr). Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, a Jakub dodatkowo otrzymał pamiątkowy certyfikat za ustanowienie nowego rekordu szkoły.

Gratuluję laureatom i dziękuję uczestnikom za udział w konkursie.

Ewa Kowalczyk