ŻYWA LEKCJA HISTORII PROJEKT EDUKACYJNY: NAJCIEKAWSZA POSTAĆ W HISTORII. (MN)

Uczniowie klasy IV pod opieką nauczyciela historii p. Marioli  Niteckiej przygotowywali projekt edukacyjny pod tytułem: najciekawsza postać w historii. Prezentacja projektów odbyła się w dniu 18 grudnia 2022 roku. Główny cel projektu został zrealizowany, uczniowie przygotowali informacje o wybranych przez siebie postaciach historycznych i odpowiednie kostiumy.

Cieszy fakt,  iż uczniowie chętnie uczestniczyli  w tego rodzaju przedsięwzięciu i wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Nauka poprzez zabawę stanowi dla nich atrakcyjną metodę pracy na lekcji; uczą się w ten sposób odpowiedzialności  i poznają zasady pracy  zespołowej.

Realizacja powyższych zadań oraz ich różnorodność pozwoliła dzieciom na usystematyzowanie wiedzy o Polsce oraz poznanie tradycji i historii własnego kraju.
Realizacja projektu sprawiła dzieciom wiele radości, a jednocześnie poznali wybitne postaci historyczne, takie jak: Józef Piłsudski, król Władysław Jagiełło, czy Zawisza Czarny.