#LaboratoriaPrzyszłości - Zajęcia edukacyjne z projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości (AZ)

19.12.22 odbyło się w szkole 8 zajęć edukacyjnych organizowanych w ramach projektu "Mobilne Laboratoria Przyszłości".
Uczniowie klas IV-VI podczas czterech godzin lekcyjnych mieli możliwość zapoznania się z drukarką 3D oraz jej możliwościami oglądając wystawę pokazowych modeli, wydrukowanych przez organizatorów spotkania, jak również wydrukowania spersonalizowanych przez siebie breloczków.
Uczestnicy 4 zajęć "Jak widzi komputer?" zostali wprowadzeni  do sztucznej inteligencji, poznali zasady wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Korzystając z odpowiedniego oprogramowania pobijali rekordy sterując wężem za pomocą gestów.