Projekt edukacyjny "To sie czyta" realizowany w kl. VB w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (MO).

Tytuł projektu: To się czyta.

Cele:

Głównym celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do częstszego sięgania po książki, do czytania nowych tytułów w wolnym czasie. Projekt ma za zadanie uzmysłowić uczniom, że w wolnej chwili nie tylko gry komputerowe dostarczają rozrywki, ale także książki. To właśnie dzięki książkom uczniowie rozwijają wyobraźnię, uczą się skupienia, kreatywnego myślenia, poszerzają słownictwo, stymulują mózg, odprężają się i uczą się cierpliwości.

Czas realizacji:

Na godzinach wychowawczych w bieżącym roku szkolnym 2022/2023.

Uczestnicy: Uczniowie klasy VB

Realizacja projektu:

Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą określili, czy w ogóle lubią czytać i jeśli czytają to do czego chętnie sięgają. Okazuje się, że część z nich lubi czytać klasykę. W trakcie rozmowy część z nich wyjawiła, że podoba im się „ Kubuś Puchatek” , „ Pinokio”, „Charlie i fabryka czekolady” , „ Chłopcy z placu broni” , „ Król Maciuś I” oraz „ Harry Potter”.

Kolejnym etapem było przygotowanie gazetki. Uczniowie zrobili gazetkę w formie książki w której zostały wypisanie ich zdaniem najciekawsze książki oraz rysunki przedstawiające bohaterów tychże książek.

Ocena projektu:

Wszyscy uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i z dużym zainteresowaniem. W trakcie pracy pokazali, że temat jest im bliski chętnie wypowiadali się na temat książek i czytelnictwa.

Marzena Orszulak