Mikołajki szkolne (DW)

Jak wiecie z audycji szkolnego radiowęzła, 6 grudnia to magiczny dzień. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im prezenty.

W waszych domach zapewne zdążyliście już rozpakować swoje podarki i nacieszyć się nimi.
 Ale Mikołaj przychodzi nie tylko do prywatnych domów. Odwiedza również szpitale, przedszkola, domy dziecka i szkoły. Niesie wszystkim dzieciom uśmiech i radość. Do nas napisał Mikołaj list, posłuchajcie:

Drodzy Uczniowie,

moje Elfy powiedziały mi wczoraj, że jesteście najprawdziwszymi uczniami. To prawda? Ponoć macie tornister, piórnik, zeszyty i książki; dobrze się uczycie i pilnie odrabiacie zadania domowe. Przed Wami piękny rok szkolny, pełen przygód przyjaźni i zabaw.

Sam też kiedyś byłem uczniem. Było to naprawdę bardzo dawno temu. Pisałem w zeszycie piórem, a pióro musiałem moczyć co rusz w atramencie, wyobrażacie sobie? Zamiast bluz i podkoszulków wszyscy mieliśmy mundurki, a zamiast kolorowych, brokatowych tornistrów z jednorożcami, nosiliśmy proste granatowe teczki. A komputery? O losie! Zupełnie ich nie było! Przyznam Wam się, że do dziś komputery są dla mnie większą zagadką niż magiczne sanie i teleskop.

To właśnie za pomocą magicznego teleskopu udało mi się dziś dostrzec Wasze domy, Waszą szkołę i nawet Waszą całą klasę. Bardzo mi się podoba jak dbacie o porządek w piórniku i temperujesz kredki. Jestem pewien, że Wasi rodzice i nauczyciele są z Was dumni. Pamiętajcie, aby pomagać innym, słuchać się rodziców i nie zapominać o pracy domowej. Na pewno wówczas zasłużycie na wspaniały prezent ode mnie i mojej drużyny elfów!

Aby jeszcze bardziej pomóc Wam w Waszych staraniach, wysyłam w tym liście niewidzialny czar, który przyniesie Wam dużo dobrych ocen i ciekawych lekcji. Wystarczy tylko zamknąć na chwilę oczy i... o! Właśnie zaczął działać! Mam nadzieję, że magii wystarczy na cały rok.

Święty Mikołaj