#LaboratoriaPrzyszłości - Zajęcia kółka komputerowego z okularami VR (AZ)

W październiku na kilku zajęciach kółka komputerowego uczniowie klas I-III poznawali wirtualną rzeczywistość w okularach VR. Po zapoznaniu się z ogólnymi zasadami pracy okularów zakupionych w ramach projektu "Laboratoria przyszłości" odbyli podróż przyrodniczą z nurkami w bajkowych głębinach wód pośród raf koralowych, ryb, żółwi i fok.

Spędzili czas na plaży jak również w lasach równikowych. Podziwiali piękno fauny i flory, która wywoływała różnorodne emocje. Oglądali modele zwierząt 3D m.in. delfina, żółwia, słonia, lwa. W niewielkim miasteczku jednego ze stanów USA z lat 30.XX wieku poszukiwali wyznaczonych przedmiotów: koszyk, monety, książkę, drozda. W interaktywnym świecie pokonywali pojawiające się trudności. Na koniec odpoczywali w pokoju sensorycznym lub przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Zajęcia wpływały na wyobraźnię przestrzenną oraz pozwalały wykazać się spostrzegawczością i refleksem.