E-booki edukacyjno-wychowawcze

E-booki służące do rozwijania i wzmacniania kompetencji „Odpowiedzialność” u dzieci i młodzieży.

E-BOOK DLA KLASY „0”, I-II SZKOŁY PODSTAWOWEJ – LINK DO POBRANIA

E-BOOK DLA KLASY III-IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ – LINK DO POBRANIA

E-BOOK DLA KLASY V-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ – LINK DO POBRANIA

E-BOOK DLA KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ – LINK DO POBRANIA

E-BOOK DLA KLASY I-II LICEUM / TECHNIKUM – LINK DO POBRANIA

E-BOOK DLA KLASY III-IV LICEUM / III-IV-V TECHNIKUM – LINK DO POBRANIA

List do rodziców

Szanowni Rodzice,

Przesyłamy informacje o możliwości pobrania bezpłatnych e-booków edukacyjno-wychowawczych.

Odpowiedzialność to jedna z najważniejszych kompetencji społecznych. Dzięki niej podejmujemy przemyślane decyzje i mierzymy się z konsekwencjami swoich wyborów. Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół i rodziców, zespół polskiej fundacji edukacyjnej Leader100 opracował e-booki do rozwoju osobistego poświęcone kompetencji „Odpowiedzialność”. Są one polecane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) działający przy Ministerstwie Edukacji i Nauki, a dzięki wsparciu takich sponsorów jak m.in. Grupa KGHM są dostępne bezpłatnie i można je pobrać ze strony: https://leader100.pl/e-booki-do-pobrania/  lub bezpośrednio klikając na link w tabeli.

Poniższa tabela przedstawia nawyki dla kompetencji odpowiedzialność:

Materiały pomagają w utrwaleniu konkretnego nawyku:

Wiek:

LINK

Uważam na to, co robię

Od 6 lat

POBIERZ

Liczę się z konsekwencjami tego, co robię

Od 8 lat

POBIERZ

Znam i wypełniam moje obowiązki

Od 10 lat

POBIERZ

Wykonuję powierzone mi zadania i zawiadamiam o ich wypełnieniu

Od 12 lat

POBIERZ

Odpowiedzialnie zajmuję się powierzoną mi grupą osób

Od 14 lat

POBIERZ

Jeśli jest taka potrzeba, przejmuję odpowiedzialność za rozdzielenie i koordynację zadań, aby osiągnąć zamierzony cel

Od 16 lat

====================
Polska fundacja edukacyjna Leader100 wspiera edukację i wychowanie od 2010 roku.