#sadziMy

W dniu 3 października 2022r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Kobielach Wielkich otrzymali sadzonki sosny w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

Akcja organizowana jest z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Akcję w szkole przygotował pedagog szkolny i wychowawca kl. VII we współpracy z Nadleśnictwem Gidle z siedzibą w Niesulowie. Celem akcji jest propagowanie działalności proekologicznej i zwrócenie uwagi na role drzew w przyrodzie oraz zadrzewiane terenów.

W ramach akcji rozdano 100 sadzonek. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli podarowane drzewka i zobowiązali się razem z rodzicami posadzić je w swoich ogrodach czy przydomowych ogródkach.