Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (JM)

29 września 2022 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania klasy pierwsze, odwiedzili uczniowie z klas VIII wraz z nauczycielem języka polskiego. Pani Joanna: opowiedziała „pierwszoklasistom” o zaletach czytania na głos, które ma dla dzieci bardzo duże znaczenie: wpływa na rozwój, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i rozwija poczucie humoru. Po krótkich wstępie, zaprezentowała książki dla dzieci i przeczytała kilka z nich. Po odczytaniu wiersza „Lokomotywa” uczniowie mieli za zadanie narysować przedmiot, znajdujący się w wagonie, ciągniętym przez lokomotywę. Następnie każdy z rysunków został dołączony spinaczem do lokomotywy i w ten sposób w klasach pierwszych powstały pociągi z różnymi ładunkami.

Następnie swój pokaz umiejętności czytelniczych mieli okazję zaprezentować uczniowie klas VIII. Czytali książki m.in. Elizy Piotrowskiej, Anity Głowińskiej, Karoliny Górskiej i Aleksandry Zimnowodzkiej.