,,Sprzątanie Świata” klasa IIB (AN)

Uczniowie klasy II B uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązani zaśmieconego środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie oglądali film edukacyjny pt. ,,Co szkodzi naszej planecie?”, a następnie dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Uczniowie klasy II B również wzięli udział w akcji i „sprzątali” razem z robotami Dash. Najpierw wspólnie ustalili zasady segregacji odpadów w domach oraz w klasie. Następnie sterowały robotami, żeby posprzątać salę ze zgromadzonych śmieci.