Działania uczniów klasy IA w akcji "Sprzątanie świata" (RP)

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Uczniowie klasy IA zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz pierwszy uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie,  a efekty pracy uczniów były bardzo zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.
Wychowawczyni akcji serdecznie dziękuje wszystkim za zaangażowanie.