XI edycja Narodowego Czytania już za nami

W sobotę 3 września 2022 r. Uczniowie i Nauczyciele poloniści Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Kobielach Wielkich spotkali się przy „Ławeczce z Reymontem” obok Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich, aby wspólnie przeczytać utwór „Ballady i romanse”. Dzieło Adama Mickiewicza miało premierę 200 lat temu w Wilnie. To wydarzenie zapoczątkowało romantyzm w Polsce. Zbiór zawiera 14 utworów: Pierwiosnek, Romantyczność, Świteź, Świtezianka, Rybka, Powrót taty, Kurhanek Maryli, Do przyjaciół, To lubię, Rękawiczka, Pani Twardowska, Tukaj albo Próby przyjaźni, Lilije, Dudarz.

Szkoła aktywnie włączyła się w organizowanie akcji, wraz z  Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich oraz Gminną Biblioteka Publiczna w Kobielach Wielkich, aby wspólnie popularyzować czytelnictwo oraz wzmocnić poczucie wspólnej tożsamości.