Działania uczniów klasy IV-VIII w akcji "Sprzątanie świata" oraz I-III (AZ)

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Pamiętajmy wszystkie śmieci są nasze, innych na naszej planecie nie ma!
Pod kierunkiem pani Agnieszki Zięby zostały przygotowane gazetki informacyjna na temat recyklingu, segregacji śmieci i podstawowych informacji na temat akcji na korytarzu w budynku 1 oraz w klasie VA.

Na zajęciach informatyki i WDŻ uczniowie klas V-VIII rozwiązywali quiz kahoot na temat odpadów, ich  segregacji, czasu rozkładu i recyklingu, a w klasach młodszych I-IV - wykonywali ćwiczenia interaktywne z zakresu segregacji śmieci.
Na matematyce uczniowie klasy VA doskonalili rachunek pamięciowy i zamianę jednostek rozwiązując zadania z kart pracy "Sprzątanie świata" przygotowanych przez wydawnictwo GWO.
Ponadto została przeprowadzona pogadanka na zajęciach z wychowawcą wśród uczniów klasy VA odnośnie odpowiedzialności, odpadów ich rozkładzie i segregacji.