Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie interdyscyplinarnym w formie quizu KAHOOT!

W dniu 04.06. 2019 r.  zapraszamy przedstawicieli od 2 do 3 uczniów z klas V-VII do udziału w szkolnym interdyscyplinarnym konkursie wiedzowym w formie quizu Kahoot, który odbędzie się o godz. 9.25 (w pracowni komputerowej w budynku nr 2) i będzie trwał ok. 1 godziny lekcyjnej.

------------------

Z każdej  klasa może zostać wytypowana  jedna drużyna składającą się od dwóch do  trzech zawodników. Każda drużyna będzie miała do dyspozycji jedno stanowisko komputerowe.

Zadanie uczniów polegać będzie na sprawnym i poprawnym  zaznaczeniu odpowiedzi do ok. 20 pytań, jednokrotnego wyboru, które będą pojawiały się na tablicy interaktywnej na stronie Kahoot.  Pytania konkursowe będą zawierać  wiadomości z przedmiotów  matematyczno- przyrodniczych. Przewiduje się czas na udzielenie odpowiedzi od 30s-60s. Po każdej rundzie pojawiać się będzie podsumowanie - poprawna odpowiedź, rozkład zaznaczonych odpowiedzi oraz wyniki punktowe 5. najlepszych drużyn.

Celem konkursu jest:
- zainspirowanie uczniów do zdobywania wiedzy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych,
- doskonalenie umiejętności spostrzegawczości, refleksu, szybkiego podejmowania decyzji,
- doskonalenie umiejętności współpracy zespołowej,
- stworzenie możliwości współzawodnictwa ,
- podjęcie zadań z wykorzystaniem narzędzi TIK.

W konkursie zostaną wyróżnione trzy najlepsze drużyny z największą ilość punktów i otrzymają pamiątkowe dyplomy dla klas.

Informacje o wynikach konkursu zostaną wywieszone  na tablicy informacyjnej oraz zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy do udziału !!!