„Czy jesteś dużym, czy małym przedszkolakiem, bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem!”

—  —W listopadzie dzieci  z oddziału przedszkolnego OP  uroczyście obchodziły 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ramach realizacji III części projektu edukacyjnego  Mały miś w świecie wielkiej literatury dzieci poznały polskie symbole narodowe: godło, flagę i hymn państwowy. Odbyły wirtualną wędrówkę po Polsce poznając najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Wysłuchały baśni, legend i opowiadań  z dziejów naszej Ojczyzny. Podczas zajęć wykonały flagę państwową i biało-czerwone serduszka techniką wydzieranki, pokolorowały godło, nauczyły się piosenki Rodzinny kraj”. Swoje umiejętności  zaprezentowały podczas  inscenizacji dla rodziców 100 latniepodległości. Pokaż radość, przedszkolaku!pięknie recytując wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewając piosenkę Rodzinny kraji hymn państwowy. Projekt  znacząco wzbogacił wiedzę przedszkolaków, rozbudził duże zainteresowanie tematyką patriotyczną, samodzielność i chęć współpracy oraz prawdziwe pozytywne emocje, które mam nadzieję zaowocują przywiązaniem i szacunkiem do polskich symboli narodowych.W organizację uroczystości czynnie włączyli się rodzice przedszkolaków, którzy  wykonali piękne, biało-czerwone kwiaty do dekoracji sali, świątecznie udekorowali stoły oraz przygotowali poczęstunek.

Dziękuję Rodzicom za liczne uczestniczenie w uroczystości i pomoc w jej zorganizowaniu.