DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASIE IB (AG)

26 marca uczniowie klasy I B wzięli udział w zajęciach pt. ,,Bezpieczeństwo w internecie” związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu DBI 2024. Celem inicjatywy było podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez internetu. Jest to źródło informacji i inspiracji. Służy rozrywce, pracy, nauce zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady właściwego korzystania z Internetu. Podczas zajęć dzieci poznały Sieciakowe Zasady Bezpieczeństwa: - Chroń swoją prywatność - Mów, jeśli coś jest nie tak - Nie ufaj osobom poznanym w sieci - Szanuj innych w sieci - Korzystaj z internetu z umiarem.