Podsumowanie projektu edukacyjnego „Znam zwyczaje i tradycje wielkanocne” w klasie IIA (RP).

„Wkrótce święta wielkanocne,

my się już cieszymy,

wesołego Alleluja

wszystkim dziś życzymy”

W klasie IIA zawitał klimat Wielkiej Nocy. Od kilku dni uczniowie realizowali projekt edukacyjny związany z tradycjami świątecznymi.  Celem projektu było:

- upowszechnianie tradycji i zwyczajów Świat Wielkanocnych,

- poznanie zwyczajów wielkanocnych różnych państw Unii Europejskiej,

- uczenie dostrzegania piękna wytworów kultury ludowej.

- uwrażliwianie na potrzebą kultywowania tradycji.

W ramach projektu przeprowadzono zajęcia tematyczne związane ze świętami i zwyczajami wielkanocnymi ze zwróceniem uwagi na duchowy wymiar tych świąt. Dzieci były bardzo zaangażowane w realizację projektu, zgodnie współdziałały, dobrze wywiązywały się ze swoich zadań i obowiązków. Efekty naszej pracy to przede wszystkim pięknie wykonane palmy, pisanki, dekoracje wielkanocne. Uczniowie również uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w sali komputerowej z wykorzystaniem okularów VR. Dokumentacja fotograficzna przypomina kolejne etapy realizacji projektu, które powinniśmy kultywować i wnosić je jako nasze bogactwo narodowe w europejską różnorodność.