Klasa III B realizowała projekt pt. ,,Psia lekcja” (AN)

Projekt miał na celu motywować uczniów do zaangażowania się w działania pro zwierzęce, zdobycia wiedzy na temat właściwej opieki nad zwierzętami i komunikacji z czworonogami. Dzieci uczyły się, jak rozpoznawać sygnały, które wysyłają psy, jak się z nimi bawić i jak im pomagać. Działania te miały również na celu niesienie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, ułatwienie uczniom funkcjonowanie w społeczności szkolnej i pokonywanie własnych, wewnętrznych barier.

Psia Lekcja to nie tylko zabawa, ale też nauka.

Dzięki realizacji projektu dzieci dowiedziały, że psy to nie zabawki, ale żywe istoty, które mają swoje potrzeby i uczucia. Dzieci rozwijały swoje umiejętności społeczne, empatię i odpowiedzialność. Psia Lekcja to doskonały sposób na to, żeby połączyć edukację z terapią. Psia Lekcja to jeden z wielu projektów, które realizuje klasa III B. Szkoła stawia na aktywne i kreatywne metody nauczania, które angażują uczniów i rozbudzają ich zainteresowania.