Moduł VI Matematyka w prognozie pogody w ramach projektu ,,Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” w klasie IIIB (AN)

Klasa III B wzięła udział w kolejnym module projektu ,,Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

Zajęcia przeprowadziłam w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module. W trakcie części teoretycznej uczniowie poznali  elementy pogody i wyszukali ich połączenie z matematyką. Sprawdzili, czy w prognozowaniu pogody matematyka się przydaje.

W czasie trwania projektu nasza szkoła realizuje kierunek polityki MEiN:
• p. 5 Rozwój kształcenia zawodowego – prezentacja zawodu meteorologa oraz prezentera/prezenterki pogody;
• p. 6 Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci – praca w grupach, współdzielenie zadań i dostosowanie poziomu do możliwości i potrzeb uczniów;
• p. 8 Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli – wyszukiwanie informacji na temat pogody w internecie;
• p. 9 Rozwijanie umiejętności uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.