Projekt artystyczno-edukacyjny uczniów klasy VII pt. "Kolor też jest ważny"

Dnia 22 stycznia klasa VII przygotowała happening szkolny nt. "Kolor też jest ważny". Podczas przerwy uczniowie informowali w jakich dziedzinach życia jest ważna barwa. Chętnych do zabawy było dużo, a największym powodzeniem cieszyło się stoisko o motoryzacji i bezpieczeństwie na drodze.

Uczniowie z klasy VII, na lekcjach plastyki, zajmowali się realizacją projektu artystyczno-edukacyjnego pt. "Kolor też jest ważny". Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy plastycznej w zakresie barwy i dziedzin sztuki współczesnej oraz przeprowadzenie happeningu szkolnego. Happening odbył się dnia 22 stycznia 2018 roku.  Podczas przerwy uczniowie informowali w jakich dziedzinach życia jest ważna barwa. 5 grup prezentowało swoje efekty pracy w zakresie:

1 grupa – rola barwy w modzie, znaczenie barwy,

2 grupa – rola barwy w urządzaniu mieszkania,

3 grupa – rola barwy w reklamie,

4 grupa – rola barwy w motoryzacji i bezpieczeństwie na drodze,

5 grupa – rola barwy w odżywianiu.

Chętnych do zabawy było dużo, a największym powodzeniem cieszyło się stoisko o motoryzacji i bezpieczeństwie na drodze. Chłopcy rozdawali elementy odblaskowe. Większość uczniów z klasy VII przygotowało się bardzo starannie do happeningu. Na szczególną pochwałę zasługuje grupa 5 i 1.