Programowanie to sposób myślenia ...

—  — Projekt ,,Zaprogramuj przyszłośćjest odpowiedzią na wyzwania współczesnej edukacji. Programowanie to sposób myślenia. Umiejętność programowania daje dzieciom szanse na kreowanie rzeczywistości, uczy dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nich świecie, pozwala osiągać cele różnymi drogami. Duży nacisk kładzie się na pracę w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów. To kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat.

W czasie zajęć uczniowie mają możliwość zabawy, radości z odkrywania różnych dróg docierania do celu. Mogą wypróbować nowe pomoce, przetestować zabawy, poznać nowe programy komputerowe. Dzieci z ciekawością  czekają na kolejne zajęcia.