Wizyta kl. IB w bibliotece - realizacja projektu "Czytanie ma moc" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W dniu 9 listopada biblioteka szkolna gościła uczniów klasy I B. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką a księgarnią. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki.

Wizyta ta odbyła się w ramach realizowanego w klasie projektu czytelniczego pt. "Czytanie ma moc", zaś realizacja wynikała z wdrożonego w naszej szkole projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie otrzymali w klasie także książkę pt. "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych w ramach kampanii prowadzonej przez Instytut Książki "Mała książka - wielki człowiek". Celem tej kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Budzenie zainteresowania książką, już od najmłodszych lat, ma niewątpliwie wielkie znaczenie i pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój dziecka.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.  (AG, AS)