Code Week w OPB

Zerówkowicze z oddziału OPB wzięły udział w Code Week – Europejskim Tygodniu Kodowania. Programowanie, kodowanie to nie tylko używanie komputera, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi oraz umiejętności matematycznych. W związku z tym wykonaliśmy różnorodne zadania z zakresu kodowania. Odkodowywaliśmy jesienne drzewo na kartach pracy. Wykorzystując kolorowe kubeczki, układaliśmy wieże zgodnie z instrukcją. Za pomocą patyczków – liczmanów tworzyliśmy odbicie lustrzane różnych wzorów i kształtów, a także odwzorowywaliśmy ludziki – patyczaki. Rozwiązywaliśmy także jesienne sudoku. Niewątpliwie był to wyśmienity początek przedszkolnych przygód z kodowaniem.