Pierwsza wizyta w bibliotece uczniów klasy IA

W dniu 24 października uczniowie klasy IA odwiedzili bibliotekę po raz pierwszy. Dowiedzieli się w jakich godzinach otwarta jest biblioteka, w jaki sposób można wypożyczyć książkę, jak należy dbać o nią oraz jakie pozycje mogą wypożyczać uczniowie klas młodszych. Każdy uczeń miał możliwość wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę.  Wizyta ta odbyła się w ramach realizowanego w klasie projektu czytelniczego pt. "Czytanie ma moc" , natomiast realizacja wynika z wdrożonego w naszej szkole projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Uczniowie otrzymali także książkę pt. "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych w ramach kampanii prowadzonej przez Instytut Książki "Mała książka - wielki człowiek". Celem tej kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.Wierzymy, że w ramach realizowanego projektu i podarowanym dzieciom materiałom uda się rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, uwrażliwić na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Wychowawca kl. IA Renata Pikiel i bibliotekarz szkolny Agnieszka Suszczyk