Dzień Języków Obcych

W ramach dnia Języków Obcych uczniowie klas IVA, VIA, VIB oraz klasy VII przygotowali projekty edukacyjne. Przygotowanie, omówienie i praca nad projektami zabrała uczniom miesiąc czasu. Klasa IV A przygotowała projekt pod tytułem „Healthy eating – zdrowe odżywianie”. Celem projektu było wzbogacenie wiedzy uczniów o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu przy jednoczesnym wzbogaceniu zasobu angielskiego słownictwa.   W prace nad projektem włączyła się niemal cała klasa. Na jego podsumowanie zostały wykonane zdrowe sałatki oraz plakaty, które wyeksponowano na korytarzu górnym szkoły. Uczestnicy z klasy VI A przygotowali projekt pod tytułem „ Zasady i reguły w naszej szkole po angielsku”. W pierwszy etapie określili jakie zasady są ważne dla społeczności uczniowskiej , zapoznali się z zasadami panującymi w naszej szkole i dokonali tłumaczenia. Pracę nad projektem wykonywało dziewięcioro uczniów tj. Patrycja Pabiasz, Kinga Marszycka, Aleksandra Marszycka, Małgorzata Kuna, Katarzyna Stefaniak, Klaudia Pluta, Magdalena Witkowska oraz Michał Ziółkowski i Damian Pluta. Ich prace można znaleźć na górnym korytarzu.

Drugim projektem, nad którym nasi uczniowie poświęcili uwagę i czas był „ Australia. Historia i współczesność.”  Prace były wykonywane przez uczniów z klasy VIB i VII. Szóstoklasiści skupili się na współczesności, na ciekawostkach językowych. Uczestnikami były: Aleksandra Kowalczyk, Patrycja Dziębor, Oliwia Ścisłowska, Julia Piotr i Aleksandra Suszczyk. Siódmoklasiści zaś przy wsparciu pani Doroty Pokory – Piotrowskiej opracowali rys historyczny tego kontynentu. W swoich pracach skupili się na odkryciach geograficznych, na zasiedlaniu więźniami terenów australijskich oraz na polskim badaczu Pawle Edmundzie Strzeleckim. W klasie siódmej pracowali: Kinga Pikiel, Bartłomiej Mroziński, Piotr Kucharski i Przemysław Szymczyk. Ich prace także można obejrzeć na górnym korytarzu. Wszystkie etapy pracy były monitorowane przez nauczycieli: Justyna Gaj, Marzena Orszulak i Dorota Pokora – Piotrowska.