Zajęcia z wykorzystaniem okularów Class VR w OPB

Okulary wirtualnej rzeczywistości przedstawiają świat, który wydaję się tak realny, że natychmiast zapominamy, gdzie właściwie się znajdujemy. Możemy się rozglądać, a okulary dostosowują w tym czasie obraz. Wirtualna rzeczywistość, czyli VR, pozwala uczniom poznać miejsca z całego świata bez konieczności opuszczania sali lekcyjnej.

Zerówkowicze mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach, podczas których po raz pierwszy używali okularów Class VR. Zajęcia rozpoczęliśmy od  omówienia zasad korzystania z okularów wirtualnej rzeczywistości. Następnie wyruszyliśmy w niezwykłą podróż na księżyc. Wracając na ziemię odwiedziliśmy stolicę Wielkiej Brytanii. Dzieci mogły podziwiać piękne zabytki Londynu. Z Londyny udaliśmy się w dalszą podróż podziwiając gęstą i bujną roślinność lasu równikowego. Podróż zakończyliśmy odwiedzając pokój sensoryczny. Zajęcia zachwyciły zerówkowiczów, dostarczając im niezapomnianych doświadczeń.